Griffin Cave YouTube csatorna English - Angol Hungarian - Magyar

Második gitárom

Második gitárom. Második gitárom 2006 őszétől 2007 késő tavaszáig készült. A gitáron két dupla tekercses hangszedő van, melyeket saját magam készítettem. A hangszedőkben a mágnes régi számítógép winchesterből származik. Mindegyik hangszedőhöz tartozik egy hangerőszabályzó, de a két hangszedő hangszínét csak egy potméteren állíthatjuk. A háromállású kapcsolóval választhatjuk ki, hogy melyik hangszedőt szeretnénk a kimenetre juttatni, illetve középső állásban mindkettő a kimenetre kerül, tehát mindkettő szól. Ha középső állásban az egyik hangszedő hangerejét teljesen levesszük, attól az még nem hallgattatja el az egész gitárt. A jack aljzat pedig a test oldalán található.

A gitártesthez a nyak ragasztottan kapcsolódik. 3 részből áll, három fából összeragasztva (így vettem a fát). 2 fokban döntött vízszintes irányban és kb. 1 fokban függőleges irányban a test alja felé. A nyakpálca a gitárfejnél állítható. A nyak kerekítése és vastagsága 50-es évekbeli stílusú, ami körülbelül azt jelenti, hogy a 0. bundnál 23 mm, a 12. bundnál 27 mm a vastagsága. A gitárfejen hat darab 3+3-as hangolókulcs található.

A fogólap tölgy, (a gitárhoz ajánlott fafajtákról ide kattintva olvashat), feketére pácolva, vastagsága 4-5 mm közötti, enyhe domborúságából adódóan. Szélessége a 0. bundnál 43 mm, a 12. bundnál 53mm. 22 db viszonylag kisméretű bundot tartalmaz. A menzúra 634 mm.

A nyak a test felső részéhez a 16. bund pozíciójánál kapcsolódik. A test vastagsága 45 és 53 mm között van - a kiemelkedő felső testrész miatt. A test egy alsó és felső fő részből áll. Az alsó rész többrészes tölgy, a felső egyrészes lap. A test majdnem egésze üreges, ezáltal csekély a súlya. A ragasztott nyak miatt nem akartam, hogy az egész test teljes mértékben egy üreg legyen. A belső üreg magassága 35 mm. Az üregnek köszönhetően erősítő nélkül is viszonylag hallhatóan szól.

A híd függőleges illetve vízszintes irányokban állítható, a húr befűzése pedig egy fix ponton lévő fa zárórészen (angolul tailpiece) át történik.

Nagyon sok órát töltöttem a gitár építgetésével, de sajnos így is tartalmaz sok hibát, de örültem, hogy szebb lett, mint az első próbálkozás.

Néhány 2008. augusztus 5-én készült fotó:

Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom.

Amikor elkészült a gitár, még nem volt digitális fényképezőm, csak egy Motorola mobiltelefonom, melyekkel a következő képeket tudtam készíteni:

Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom.

A készítés időszakából is csak néhány mobilos fotó maradt meg:

Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom. Második gitárom.


Visszalépés a gitárok menübe.